"Enter"a basıp içeriğe geçin

Balat’a Nasıl Gidilir? Halk Otobüsü, Metrobüs, Tramway Yöntemleri

Balat’a nasıl gidilir sorusu son yıllarda oldukça popüler. Bu yazıda sizlere balat nerede nasıl gidilir sorusunun cevabını vereceğiz. Sizlerde birçok farklı yöntem ile içlerinden birini seçerek Balat’a gidebileceksiniz.

Balat İstanbul ilinin en önemli ilçelerinden birisidir. Hatta öyle önemli ki UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine bile girmiştir. Semtin içerisinde oldukça önemli yapılar bulunmaktadır. Hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekene Balat’a nasıl gidilir? Gelin bakalım.

Balat’a Nasıl Gidilir?

Balat’a birçok farklı yöntem ile gidebilirsiniz. İsterseniz özel aracınız, isterseniz birçok farklı toplu taşıma aracı ile… Balat, Eminönü’nden kalkan bütün otobüs duraklarının ara duraklarından birisidir. Bu nedenle Eminönü’nden bineceğiniz her otobüs ile Balat’a çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda direkt olarak Balat’a giden halk otobüsü de mevcuttur. Halk otobüsü saatleri incelemek isterseniz, sitemize göz atabilirsiniz.

Halk Otobüsü ile Balat’a Nasıl Gidilir?                       

Balat’a giden otobüsler oldukça fazladır. Bazı yerlerden tek vesait gidebilirken bazı yerlerden gelirken birden çok vesait yapmanız gerekir. Balat’a giden halk otobüsleri listesini sayfamızın en altından bulabilirsiniz. Aynı zamanda istanbul otobüs saatlerini de sitemizden inceleyebilirsiniz.

Balat’a Giden Otobüsler

Balat’a giden otobüsler aşağıdaki gibi kodlara sahiptir. Balat’a giden halk otobüsleri nin hepsi Balat-Fatih durağından geçmektedir. Gitmek isteyen kişilerin bu durakta inmeleri gerekmektedir.

399B EMNİYETTEPE – EMİNÖNÜ
48E GÖKTÜRK – EMİNÖNÜ
99Y YEŞİLPINAR – EMİNÖNÜ
55T GAZİOSMANPAŞA – TAKSİM
36CE CEBECİ – EMİNÖNÜ
44B HAMİDİYE MAHALLESİ – EMİNÖNÜ
99 AKŞEMSETTİN – EMİNÖNÜ
399C ESENTEPE MAHALLESİ – EMİNÖNÜ
99A GAZİOSMANPAŞA – EMİNÖNÜ
41Y AYAZAĞA / KAĞITHANE – YENİKAPI

Metrobüs ile Balat’a Nasıl Gidilir?

İstanbul çok büyük bir şehir ve birçok ulaşım aracı var. Bazılarımız Anadolu, bazılarımız ise Avrupa yakasında otururuz. Her iki tarafta oturan insanlar da metrobüs’ü en az bir kez kullanmıştır. Metrobüs ile Balat’a gitmek için inmeniz gereken durak Ayvansaray’dır. Ayvansaray durağında indikten sonra Eminönü sahiline doğru olacak şekilde adımlarınıza göre 5-15 dakika arasında Balat a varmanız mümkündür.

Tramway ile Balat’a Nasıl Gidilir?

Tramway’ın olduğu semtlerde oturan kişiler Balat’a gitmek için iki vesait yapmalılar. Öncelikle bulunduğunuz konumdan Eminönü yönüne doğru tramwaya binin daha sonra Eminönü durağında yada Karaköy durağında inin. Burada indikten sonra bineceğiniz neredeyse her otobüsle Balata gidebilirsiniz. Brawl Stars Boyama Sayfası konusunu tıklayarak okuyabilirsiniz.