"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ego Bakiye Sorgulama Ankara Kart Bakiye Sorgulama ve Yükleme

Ankarakart, ego kart veya Ankara kart insanlar henüz tam olarak hangisini kullanması gerektiğine karar veremedi. Bu yazıda sizlere online bakiye sorgulama ve bakiye yükleme konusunda bilgi vereceğiz. Böylelikle sizlerde Ankarakart bakiye sorgulama, diğer adıyla ego bakiye sorgulama işlemini yapabileceksiniz.

Ego Bakiye Sorgulama

Ego bakiye sorgulama işlemi oldukça basit bir işlemdir. Ankara kart bakiye sorgulama işlemi için ego, Ankara karta sahip olmanız yeterlidir. Sizlerde online olarak bu işlemi yapabilmek için kartınızı yanınızda taşıyın yeter. Hep birlikte Ankarakart bakiye sorgulama işlemini inceleyelim.

Ego Kart Bakiye Sorgulama

Ego kart bakiye sorgulama işlemi birbirinden farklı birkaç yöntem ile yapılabilmektedir. Bu yöntemlerden biri telefon diğeri de web sitesidir. Bu iki yöntemi kullanarak da Ankara kart bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Gelin adım adım nasıl uygulanır anlatalım.

Ankara Kart Bakiye Sorgulama

Ankara kart bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikle kart için hazırlanmış olan “ankarakart.com.tr” adlı resmi web siteye giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayın.

Ankarakart Bakiye Sorgulama

Ankarakart bakiye sorgulama adımları aşağıda madde madde bulunmaktadır.

  1. Ankara kart resmi web sitesine giriş yapın. Sitenin en üst sağ köşesinde yer alan “Giriş Yap” butonuna tıklayın.
  2. Ego kart üyeliğiniz ile giriş yapın ve sisteme girin.
  3. Sisteme girince karşınıza “Ankara Kart Bakiye Yükleme ve Sorgulama” alanı çıkacak. Buna tıklayın.
  4. Tıkladıktan sonra kart numarası girerek bakiyenizi görebilir ve yükleme yapabilirsiniz.

Ego Nerede

Ego nerede sistemiyle otobüslerin nerede olduğunu takip edebilir. Kaçta durağa gideceğinizi hesaplayabilir veya kaç dakika bekleyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken https://www.ego.gov.tr/tr/otobusnerede adresine gitmek veya web sitemizde bulunan https://www.halkotobususaatleri.com/otobus-saatleri adresine gitmek.

Ankarakart Nasıl Alınır?

Ankarakart sahibi olabilmek için Belediyenin merkezlerine uğramanız yeterlidir. Öncelikle ego veya ankarakart resmi web sitesinden randevu alacaksınız. Aldığınız randevu sonrası gününde ve saatinde merkeze gidip ankarakart sahibi olacaksınız.

Ankarakart Nereden Alınır?

Ankarakart alabilmeniz için mevcutta bulunan birçok merkez vardır. Bu merkezleri Ankara Belediyesinin resmi web sitelerinden görüntüleyebilirsiniz. Biz sizler için listeleyelim.

  1. Kızılay Kart İşlem Merkezi
  2. Beşevler Kart İşlem Merkezi
  3. Dikimevi Mobil İşlem Merkezi
  4. Akköprü İşlem Merkezi
  5. EGO İşlem Merkezi