"Enter"a basıp içeriğe geçin

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Eshot Bakiye Öğrenme

İzmirim kart bakiye sorgulama internet üzerinden yapılabilmektedir. Eshot bakiye sorgulama sistemiyle birlikte İzmirliler birçok şeyi internetten görebiliyorlar. Eski adıyla kent kart şu anki adıyla izmirim kart olan bu kart ile ilgili her şeyi sizlere anlatmaya çalışacağız. Makaleyi okuyarak gerekli adımları uygulayabilirsiniz.

Eshot Bakiye Sorgulama

Eshot bakiye sorgulama sitesi, internetin de gelişmesiyle İzmirli insanların şehir içerisinde ulaşım için kullanmış olduğu izmirim kart için hazırlanmış ve kullanıma sunulmuştur. İzmirim kart şehir içerisinde her noktandan yükleme yapılabilen bir karttır. Yaşlılarımızın hala kent kart olarak bildiği izmirim kart öğrenci ve tam kullanım olmak üzeri iki tarifeye ayrılmaktadır. İzmir öğrenci tarifesi 1,64 lirayken, izmir tam tarife ise 3,56 liradır.

Eshot bakiye sorgulama
Eshot bakiye sorgulama

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

İzmirim kart bakiye sorgulama, eshot sitesi ile oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemi yapmak için aşağıdaki başlıkta vermiş olduğumuz adımları kullanabilir ve kartınızdaki bakiyeyi, aynı zamanda diğer detayları da öğrenebilirsiniz. Gelin diğer başlığımıza geçelim ve büyüklerimizin seveceği bir başlık atalım.

Kentkart Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kentkart sorgulama yapmak için aşağıdaki vermiş olduğumuz adımları tek tek uygulamanız gerekmektedir. Bu adımları uygulamak ortalama 2-3 dakikanızı alacaktır. Hızlı bir şekilde izmirim kart bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirmek için gerekli maddeler;

  1. İzmirim kart sorgulama işlemini İzmirliler için kurulmuş olan Eshot sistemi üzerinden yapmalısınız.
  2. İlk yapmanız gereken şey Eshot sitesini ziyaret etmek. Ziyaret etmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.
  3. Siteyi açtıktan sonra “izmirim kart bakiye sorgulama” seçeneğini seçin ve devam edin.
  4. Karşınıza çıkan bilgi kutularına, kart numaranızı ve ekrandaki kodu girin.
  5. Kutuları doldurduktan sonra devam et seçeneğini ile devam edin.
  6. Yukarıdaki işlemleri yapınca eshot bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirmiş, izmirim kart bakiye görebilir hale geleceksiniz.

İzmirim Kart Bakiye Yükleme

İzmirim kart bakiye yükleme işlemini yapmak için de Eshot sistemini kullanabilirsiniz. Bu sistem sadece bakiye sorgulama işlemi için değil aynı zamanda bakiye yükleme işlemi içinde kullanabilmektedir. Bakiye yükleme işlemlerinde kredi kartı ve banka kartı kullanabilirsiniz. Diğer kartlar hakkında bilgi almak için web sitemizdeki diğer sayfaları gezebilirsiniz.